Вернуться   Форум журнала "Contabilitate şi audit" > Служебный раздел > Книга жалоб и предложений

Ответ

Опции темы Поиск в этой теме Опции просмотра
Старый 08.09.2011, 15:03  
contmd
Профи

Поблагодарили 26 раз(а) в 25 сообщениях
По умолчанию Redactarea mesajelor de catre moderatori

xxxx subiect inchis

Последний раз редактировалось contmd; 22.08.2012 в 11:44
contmd вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.09.2011, 16:48   #11
Mantea Andrei
Эксперт

Поблагодарили 116 раз(а) в 60 сообщениях

Цитата:
Сообщение от contmd Посмотреть сообщение
După cum şi s-a mai spus:
fiecare îşi poate face face concluzia sa.
Privitor la cele întîmplate:
este imaginea unde se vede clar:
http://servicii1c.narod.ru/ilegal_redactat.html
imaginea data se vede clar si in mesajul 4 al acestei teme, unde se mai vad aditional si manipularile care le-ati realizat pentru ca ulterior bazindu-va pe contrafacerea realitatii sa aduceti invinuiri nefondate. Nu v-ar strica sa cititi si mesaj nr.2.

Ionix din mesajul 4 se vede ca textul initial al mesajului a fost sters de contmd si inlocuit cu cele actuale si apoi afirmind ca cineva i le-a sters.+alte invinuiri. Interesant ca moderator cum ati aprecia astfel de actiuni comise.
Si inca ceva fiecare trebuie sa poarta responsabilitate pentru cele realizate/afirmate, indiferent ca e moderator, utilizator, administrator etc. Fiecare din ei au anumite obligatii sau reguli a urma pe linga drepturi. Respectiv ramine sa asteptam masurile de rigoare care le va decide spre aplicare administratia celor care real au incalcat regulile/depasit atributiile functionale/etc.

Последний раз редактировалось Mantea Andrei; 08.09.2011 в 16:59
Mantea Andrei вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.09.2011, 17:06   #12
contmd
Профи

Поблагодарили 26 раз(а) в 25 сообщениях

subiect inchis

Последний раз редактировалось contmd; 28.08.2012 в 18:40
contmd вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.09.2011, 17:06   #13
Teo
Профи

Поблагодарили 42 раз(а) в 25 сообщениях

Цитата:
Сообщение от ionix Посмотреть сообщение
eu tot ca moder (pe alte forumuri) redactez mesajele celor care nu le formateaza normal sau gresesc cu tema respectiva etc. fara ca sa intreb. dar disparitia mesajului nu cred ca a fost intentionata, deoarece n-am vazut nimic incorect acolo

PS: lasati cearta, ca transformam forumul intr-o piata. e de ajuns ce fac politicienii nostrii in ochii lumii pe la stiri, sa coborim si noi la asa comportament?
Eu sunt, martor, si mie mia modificat/redactat un mesaj pe celalat forum si chiar am multumit, ca a fost spre bine!!!!!
Teo вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.09.2011, 17:20   #14
Mantea Andrei
Эксперт

Поблагодарили 116 раз(а) в 60 сообщениях

Цитата:
Sau, măsurile revistei imaginea cărei o ştirbiţi.
Revista si este administratia.
Nu sint un reprezentat al revistei de aceea nu am cu ce stirbi imaginea acesteia sau a altcuiva, mai mult ca atit nu am adus careva invinuiri false si insinuari, asa cum ati facut-o dvs.
Sint un utilizator al forumului ca si dvs, doar ca am un perfil care permite careva operatiuni aditionale asupra reorganizarii mesajelor in cadrul forumului si atit.
Sa asteptam masurile.
Mantea Andrei вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.09.2011, 17:46   #15
CaRla
Новичок

Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях

Total deacord cu Ionix: chiar daca d-nul Mantea a facut modificari nu cred ca a facut ceva ofensator.
CaRla вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.09.2011, 19:35   #16
adriana
Эксперт

Поблагодарили 54 раз(а) в 43 сообщениях

Contmd Redactare Ilegala - este o afirmatie grava si una provocatoare care ar trebui sa aveti motive bine intemeiate sa le faceti.
Mantea Andrei nu mai atrageti atentia la toate prostiile.. sunt si eu de acord cu Ionix si Carla ca daca a-ti modificat ceva cu siguranta nu a-ti facuto malintentionat

P.S Se vede ca este o boala noua.... boala de Protagonism
Старый 08.09.2011, 21:21   #17
webmaster
администратор форума

Поблагодарили 255 раз(а) в 177 сообщениях

Цитата:
La ...contabilitate.md se recurge la cenzura:

unul din moderatori <Mantea Andrei> si-a permis sa redacteze ilegal instiintarea de la <cont-md>,
iar la descoperirea acestei manipulari
instiintarea a disparut din tema.
Imaginea paginii de la contabilitate.md
redactarea ilegala (până la dispariţie)
o găsiţi la
http://servicii1c.narod.ru/ilegal_redactat.html

Vă daţi seama ce imagine proastă se aduce forumului şi însuşi revistei Conabilitate şi audit?
Asadar, dragii mei, cred ca este timpul sa punem punct la istorioara aceasta neplacuta.
Intr-adevar, Mantea Andrei nu este colaborator al revistei "Contabilitate si audit", dar, fiind unul din cei mai activi utilizatori pe forum, lui i-a fost acordat statutul de moderator. D-lui contribuie substantial la dezvoltarea forumul, lucru apreciat de utilizatori de nenumarate ori. La rugamintea mea el a fost de acord sa modereze temele pe forum pentru a le clasifica temele si a corecta greselile utilizatorilor incepatori.

Si acum, la subiect. Din prima imagine atasata de mine se vede clar ca mesajul cu pricina a fost redactat de 5 ori, din care lui Mantea Andrei ii apartine doar o singura redactare pe data de 08.09.2011 ora 13:09. Celelalte modificari au fost efectuate de catre autorul mesajului, contmd. Toate actiunile de redactare se inregistreaza si pot fi vizualizate de mine. Din cite se vede din a doua imagine pe data de 08.09.2011 ora 13:09 Mantea Andrei a redactat mesajul lui contmd prin unirea lui cu alt mesaj tot de-al lui contmd. Acolo asa si scrie:

1704 Mantea Andrei 13:09, 08.09.2011
Сообщение составлено из нескольких сообщений
Тема: [Taxa pentru amenajarea teritoriului]
Раздел: [Другие налоги и сборы]

In caz daca Mantea Andrei cu adevarat redactat mesajul respectiv in coloana "Действие" trebuia sa fie scris "Сообщение отредактировано". Din cite se vede acolo scrie "Сообщение составлено из нескольких сообщений". Deci, este vorba de unirea a doua mesaje si nicidecum de redactarea lor. Si chiar daca era redactat mesajul fara eschivarea continutului lui initial nu vad nici o problema in asta. Moderatorii pentru aceasta si exista - pentru a face regula pe forum si nici intr-un caz nu se ocupa cu cenzura. Cel putin in acest caz toata lumea se poate convinge de faptul ca actiunile intreprinse de Mantea Andrei nu au nici o treaba cu cenzurarea mesajelor.

In ce priveste actiunile intreprinse de contmd, le calific drept provocatii. Aceasta concluzie se bazeaza pe screen-urile atasate de mine. De asemenea, imi creeaza dubii autenticitatea screen-ului atasat de cont-md, datorita faptului ca in imaginea atasata de contmd in rubrica cu data si ora mesajului este scris "Сегодня, 12:30" dupa care urmeaza mesajul lui Lyly din 17.07.2011 ora 15.52. Aceasta consecutivitate a mesajelor nu poate avea loc. Mesajele cu data "Сегодня" trebuia sa fie ultimul sau cel putin mesajele care au urmat tot trebuia sa aiba data "Сегодня". Totodata pe site este alta consecutivitate: mai intii este amplasat mesajul lui Lyly si dupa asta mesajul lui contmd, fapt care pentru mine este inexplicabil. Nu exclud faptul ca contmd s-a jucat in Photosop cu screenul cela.

Chiar daca ma gresesc in privinta Photoshopului, acuzatiile aduse de contmd nu au nici un suport si bazindu-ma pe argumentele aduse anterior imi rezervez dreptul de a-l sanctiona, in caz daca astfel de actiuni se vor repeta din partea lui.
Миниатюры
Нажмите на изображение для увеличения
Название: istoria.jpg
Просмотров: 166
Размер:	108.6 Кб
ID:	170   Нажмите на изображение для увеличения
Название: moderare.jpg
Просмотров: 182
Размер:	112.9 Кб
ID:	171  
webmaster вне форума   Ответить с цитированием
Старый 08.09.2011, 21:33   #18
Teo
Профи

Ne-am "batut" !!!!
Ne-am clarificat !!!
A ramas, o intilnire de organizat .....

Последний раз редактировалось Teo; 08.09.2011 в 21:47
Старый 08.09.2011, 21:39   #19
adriana
Эксперт

Поблагодарили 54 раз(а) в 43 сообщениях

Contmd sau sufera de solitudine/ sau doreste sa-si faca publicitate la site sau sau... insa daca a facut asa fapta.. mie mii greata.

Daca va avea curaj.. va raspunde cu educatie.. fara provocatii
Старый 08.09.2011, 21:41   #20
Teo
Профи

Цитата:
Сообщение от adriana Посмотреть сообщение
Contmd sau sufera de solitudine/ sau doreste sa-si faca publicitate la site sau sau... insa daca a facut asa fapta.. mie mii greata.

Daca va avea curaj.. va raspunde cu educatie.. fara provocatii
Чёрный пиар!!
В ходе чёрного пиара зачастую распространяется провокационная информация, якобы исходящая от жертвы пиара!
Ответ

Опции темы Поиск в этой теме
Поиск в этой теме:

Расширенный поиск
Опции просмотра