Показать сообщение отдельно
Старый 11.01.2017, 14:19   #105
natyy
Продвинутый

Поблагодарили 0 раз(а) в 0 сообщениях

Nu sunt platitor de TVA.Am introdus vinzarile din fiecare zi in расходная накладная - продажа-de la persoane fizice vinzare cu amanuntul.Apoi cind deschid registrul de livrari imi apare sumele zilnice de vinzare.Dispozitii de incasare trebuie sa am in zilele numai cind sau predat banii in casa cu toate ca vinzarile au avut loc dar banii ramin in sertarul masinii pe ziua urmatoare si in aceste zile trebuie sa fie efectuat si registru de casa insa daca eu nu fac dispozitii la sumele din registru de livrari si fac cind se dau banii in casa atunci zilele celelalte se sterg si registru de livrari corespunde cu dispozitiile de incasare si cu registru de casa dar nu arata zilele toate una dupa alta.
Si inca ceva la registrul de livrari programa face formula Dt711 Ct 217 iar la dispozitii de incasare DT 241 CT 611 ce trebuie sa schimb aici ca sa fie corect?
Formula DT 846 Ct611 arata ca vinzarile sau facut iar banii se afla in sertarul masinii de casa si control da ? Si reese ca eu intotdeauna am sa am sold pe contul 846 dar mi se pare ca la sfirsitul lunii la contul 846 nu trebuie sa fie sold el trebuie sa se inchida cumva dar cum cu ce cont?

Последний раз редактировалось natyy; 12.01.2017 в 10:48
natyy вне форума   Ответить с цитированием